Vítejte v chovatelské stanici z Telčského podzámčí 

 

Svou fenku havanského psíka, Ebony, vlastním od února 2007, kdy jsem si ji pořídila na doporučení své kolegyně, která je majitelkou jejího bratra Elfa. Svého rozhodnutí koupit si Ebony nelituji, naopak jsem z ní nadšena, vůbec si už nedovedu představit život bez ní. Dokáže vycítit náladu paničky, ví, kdy může provokovat k hraní a pozná, že jsem ze zaměstnání unavená a nevnucuje se. Jako každý havaňáček je nekonfliktní, stále veselá a hravá, naučila jsem ji chovat se tiše, takže prakticky neštěká. Doprovází mně všude, cestuje se mnou i na dovolenou k moři, ale hukot moře ráda nemá.

Mile mně překvapila jako máma, je obětavá, ostražitá, vzorně se stará o svá štěňátka, občas zasáhne do jejich rošťáren, ale vzápětí se štěňaty dovádí, jako by sama byla ještě štěnětem. Jsem ráda, že jsem ji dopřála to štěstí být mámou.

Absolvovaly jsme spolu zatím dvě mezinárodní výstavy, na první, Intercanis 24.6.2007, ještě jako sedmiměsíční štěně, dostala ohodnocení VN, na druhé, Duocacib v únoru 2008 dopadla na výbornou.